Translate Food Blog

  • Škoricový toast s granátovo-malinovým chutney "čatní"Tak toto chutí to deťom aj dospelým. Môžu to byť skvelé raňajky, ale aj chutná večera. Jednoducho taká rýchla sladká "chuťovka". Škorica a toast je kombinácia ktorou nemôžete nič pokaziť. Vyskúšajte!

Čo budeme potrebovať:
6 plátkov toustového chleba
50 g masla
50 g práškového cukru
1/2 kávovej lyžice mletej škorice
pár kvapiek vanilkového extraktu

Maslo, cukor, škoricu, vanilkový extrakt dobre vymiešame a v hrubšej vrstve natrieme na toasty. Dáme na plech. Pečieme 10 minút na 160 stupňoch. V trúbe nám bude ochutené maslo "bublinkovať" na toastoch, nebojte sa toho tak to má byť.

Chutney - "čatní":  pomer 1/1/1 - očistené granátové jablko, maliny,  trstinový cukor.

Očistené granátové jablko rozmixujeme, dáme do hrnca s malinami a cukrom. Pridáme mletú škoricu, mletý muškátový oriešok a rozdrvený klinček. Privedieme do varu, stíšime ohrev a varíme 5 minút. Hotovo.

Keď robím z väčšieho množstva tak dávam aj do zaváraninových fliaš. Ono to vydrží.
Je to vynikajúce!

Hotové toasty rozrežeme na menšie trojuholníky, podávame ešte teplé s granátovo-malinovým "čatní", do ktorého sa kúsky toustov namáčajú.Pokiaľ nemáte chutney, kľudne dajte redší ríbezľový alebo iný pikantnejší džem.

Návod ako očistiť granátové jablko nájde tu.


Dobrú chuť!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Recepty z mojej kuchyne fooddrink Kuchar len tak z pasie
Všetky práva vyhradené, vrátane loga. Šírenie obsahuje je možné s uvedením odkazu na môj blog. Akékoľvek iné šírenie obsahu týchto stránok bez súhlasu autora je zakázané. iGURMAN.com - Gabrielov "Food blog". Copyright © 2011