Translate Food Blog

  • Avokádo s Mascarpone alebo "Avokádové Pesto"


Ja viem, Pesto to nie je ale ako to pomenovať? Avokádovo-mascarponový dip, omáčka, krém, možno "avokádové niečo"

Už viem, bude to poetické "AVOCADO MASCARPONE DREAM CREAM".

Každopádne je to prekvapujúco veľmi chutné a pokiaľ máte doma avokádo, tak určite hodné vyskúšania.

Vzniklo to takto: Pozerám do chladničky čo na večeru? Vidím dva kusy avokáda, zbytok mascarpone, nejaký cesnak a z okna na mňa pozerá tymián, ktorý sa už rozrastá divoko do všetkých strán. Rozhodnuté, bude "AVOCADO MASCARPONE DREAM CREAM" s cestovinami, v mojom prípade to boli špecle.

Čo budeme potrebovať:
avokádo 2 ks
cesnak 25 g (cca. 3 ks)
čerstvý tymián (za hrsť)
mascarpone cca. 100 g
citrón 1 kávová lyžička
morská soľ
horčičné semiačka 1/4 polievkovej lyžičky
olivový olej (troška)


Postup: V mažiari rozdrvíme horčičné semiačka, soľ, cesnak v troške olivového oleja a citrónovej šťave. Na jemno nasekáme čerstvý tymián. Avokádo očistíme a nastrúhame na jemnom strúhadle. Teraz všetky ingrediencie zmiešame vo väčšej nádobe spolu s mascararpone. Hotovo.

Už to len dáte na čerstvo uvarené cestoviny, ako klasické Pesto a máte parádne dobrú večeru! Jednoduché, rýchle. Na ďalší deň som si to natrel len tak na toastový chlieb opečený na masle na panvici. Paráda.


Pokiaľ to chcete skladovať tak v užšej nádobe a povrch treba zaliať jemnou vrstvou olivového oleja, nech neprichádza k oxidácií. Bez toho by vám to začalo hnednúť, čo samozrejme až tak nevadí ale vizuálny efekt sa kazí. Dlho by som to ale určite neskladoval!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Recepty z mojej kuchyne fooddrink Kuchar len tak z pasie
Všetky práva vyhradené, vrátane loga. Šírenie obsahuje je možné s uvedením odkazu na môj blog. Akékoľvek iné šírenie obsahu týchto stránok bez súhlasu autora je zakázané. iGURMAN.com - Gabrielov "Food blog". Copyright © 2011