• Kaviareň Dulák


Opäť skúsenosti z kaviarne, kde sa dá naobedovať. Avšak tentokrát s optimistickým koncom.
Kaviareň Dulák je tak trošku nešikovný, a možno že zámerne posunutý, názov zariadenia, kde sa chodím naobedovať, pokiaľ som vo svojej fabrike a popri sústružení a zaslúžilom budovaní kapitalizmu si nájdem čas na obed.
Kaviareň sa nachádza na Kvačalovej ulici, hneď v tesnom susedstve hotela Dukla a teda aj Dulovho námestia.
Musím povedať, že reštauračné zariadenie tohoto rozmeru ma dodnes prekvapuje šírkou svojej ponuky obedového menu pri svojej veľkosti. Každý pracovný deň majú na výber zo šiestich, niekedy aj siedmych hlavných chodov. Presvedčiť sa môžete sami na dulak.obedovat.sk .
Dôkazom toho, že veľmi dobre varia je fakt, že sa mi veľakrát stalo, že sme museli s kolegami čakať pred kaviarňou na uvoľnenie miesta. Ďalším dôkazom kvalitného jedla je aj to, že pokiaľ som si našiel čas na svoj obed po 13.oo, tak už mnoho vecí z menu nemali. Kolegovia to často riešia tak, že idú na obed o 11.30, čo je však pre mňa príšerne skoro. Pravdou je, že po 12.oo prudko klesá šanca, že si budem môcť objednať to, čo som si predošlý deň vyhliadol.
Na druhej strane však treba podotknúť, že majú svoje rezervy. V poslednej dobe tam vídať veľa nových tvárí v radoch obsluhujúcich a to vnáša veľa chaosu a paniky do ich radov.
Suma sumárum, mám Dulák rád a vždy sa tam idem rád napapať. Drobné prešľapy obsluhy hojne prevýši kvalita a chuť stravy.
Ak sa tam chcete ísť najesť, tak sa ponáhľajte, aby ste si mali z čoho vyberať.

Autor: Martin Struhár
Článok bol publikovaný zo súhlasom autora.
Článok prebraný z blog.sme.sk  
Zdroj foto: obedovat.sk

Recepty z mojej kuchyne fooddrink Kuchar len tak z pasie
Všetky práva vyhradené, vrátane loga. Šírenie obsahuje je možné s uvedením odkazu na môj blog. Akékoľvek iné šírenie obsahu týchto stránok bez súhlasu autora je zakázané. iGURMAN.com - Gabrielov "Food blog". Copyright © 2011