• Ovocné a zeleninové Bedýnky - BedničkyDnes som si prečítal úžasný článok - Bedýnky, na blogu Cuketka.cz . V podstate ide o to, že ľudia z mesta si objednajú u farmára, ktorý pestuje zeleninu a ovocie, "bedničku" o hmotnosti cca 8 až 10kg. Tuto bedničku si potom môžu u neho vyzdvihnúť, príklad : každé dva týždne. Zaplatí sa napríklad za 6 mesiacov dopredu a farmár Vás zásobuje bedničkami po túto dobu. Takto si môžu zabezpečiť pravidelný prísun kvalitnej bio zeleniny a ovocia po celý rok. Obsah bedničiek je rôzny podľa sezóny a oblasti.
Je to skvelý systém pri ktorom má farmár napríklad so 40 zákazníkmi  zabezpečený odpyt a zákazník má svoj prísun kvalitného ovocia a zeleniny. Niečo podobné funguje aj v Európe ale aj vo svete. U nás na Slovensku, neviem. Teraz nemyslím ale veľkoobchody, tu som to už videl. Myslel som máleho farmára, ktorý to sám aj dopestuváva. A ešte by ma zaujímalo koľko by ste boli ochotný zaplatiť za takúto bedničku?
Pokiaľ by niekto vedeľ o niečom podobnom na Slovensku, dajte my vedieť.
A osobne pre mňa, ak by bol nejaký farmár pri Bratislave, tak aj ja chcem "bedničky".
Pokiaľ by mal napríklad aj dopravu, rovno v cene, tak to by bola úžasné.

P.S. A ak by sa do toho niekto pustil, nebodaj to už vykonáva, dajte mi vedieť a ja o Vás napíšem.
GabrielZdroj foto: sxc.hu


Recepty z mojej kuchyne fooddrink Kuchar len tak z pasie
Všetky práva vyhradené, vrátane loga. Šírenie obsahuje je možné s uvedením odkazu na môj blog. Akékoľvek iné šírenie obsahu týchto stránok bez súhlasu autora je zakázané. iGURMAN.com - Gabrielov "Food blog". Copyright © 2011