• Jamie Oliver-iPhone
Pre všetkých gurmánov, ktorí radi varia a vlastnia iPhone, iPad, iPod, jedna skvelá aplikácia.
Kedže som aj ja vlastníkom jedného z týchto zariadení, tak som sa rozhodol upozorniť Vás na túto gurmánsku pomôcku. Mimochodom do 11.júla je v lepšej cene 3,99€ z 5,99€.

Tak som si ju stiahol na svoj iPhone. Som s ňou spokojný. Obsahuje totiž veľa receptov a po dobu dvoch mesiacov máte "vystarané" o to, "čo na večeru?", Tieto recepty by ste mali bez problémov zvládnuť a to v čase cca.20 minút. No proste "rýchlovky". Recepty sú spracované pekne krok za krokom, rozdelené do kategórií. Ku každému sú pridané fotografie, zvukové poznámky Jamieho Olivera, ktoré sa dajú aj vypnúť a taktiež textové poznámky a celé je to prepájané s  množstvom video-návodov na rôzne činnosti súvisiace s prípravnými prácami v kuchyni, napríklad o starostlivosti o Vaše nože.

Môžete si vytvoriť aj interaktívny nákupný zoznam na varenie, čo treba na prípravu Jamieho receptu a odoslať ho rovno z aplikácie partnerovi na email, nech po ceste z práce kúpi potrebné suroviny.Aplikácia je priam určená pre ľudí čo nemajú veľa času a v kuchyni nedisponujú potrebnými skúsenosťami, ako pekne sa to dá napísať :-), pekne "step by step".

Myslím si, že je vždy lepšie vidieť pekne postupne ako sa to robí, ako vidieť už len koncový výsledok. Celé je to veľmi pekné a dôkladne zoradené. Ideálne pre tých čo chcú variť, alebo naučiť sa variť čerstvo pripravované jedlá, s ktorými prípravou nestrávite celý deň vo Vašej kuchyni.
Ešte ju nemám kompletne prezretú, ale niektoré recepty stoja fakt za to. Jamieho "20 minutové varenie" dokonca získalo aj ocenenie Apple Design Awards 2010.
No darmo prichádza nová éra varenia s mobilom v ruke. Nakuknite aj Vy na stránku
20 minute meals-JamieOliver.


Aby som nezabudol, táto aplikácia je v angličtine, ale základy pochopí každý.
Stiahnuť si ju môžete tu. Osobne si myslím, že to nebude jeho posledná aplikácia na "i zariadenia".
Gabriel


Recepty z mojej kuchyne fooddrink Kuchar len tak z pasie
Všetky práva vyhradené, vrátane loga. Šírenie obsahuje je možné s uvedením odkazu na môj blog. Akékoľvek iné šírenie obsahu týchto stránok bez súhlasu autora je zakázané. iGURMAN.com - Gabrielov "Food blog". Copyright © 2011