• Možnosti domácej prípravy pizze

Pizzu by sme mohli s kľudným svedomím označiť za najpopulárnejšie novodobé jedlo. Možno nie je taká obľúbená všade, ako v krajínách západného sveta, ale denne ju jedia milióny ľudí po celom svete.

V dnešnej dobe, keď pizza už i u nás stojí v pizzériách nad 6 €, si ju stále viac ľudí pripravuje doma.
Možnosti domácej prípravy sú 3.

1. Mrazená pizza zo Supermarketu
2. Príprava v rúre
3. Elektrická pizza pec

Keďže čítate tento článok práve na Igurman.com, tak na 100% nie ste z ľudí, ktorí by volili mrazenú pizzu. Nie dosť, že nič na nej nie je. Je navyše malá a nechutná.


Pripraviť pizza cesto je skutočne jednoduché. Veľmi sa od iných nelíší a tak už ste si určite veľa krát pripravovali pizzu v rúre. Piecť ju trebalo 15 minút, pretože domáce pece nie sú schopné vyvinúť teplotu pri ktorej sa pravá taliasnska pizza pripravuje (vyše 450°C). Z tohto dôvodu nemala pizza chrumkavé okraje a svoju nezameniteľnú vôňu.


Treťou možnosťou je kúpenie elektrickej pizza pece. Samozrejme je tu potrebný náklad vo výške približne 100 €. Výrobca však uvádza pizzu hotovú už za 4 minúty, takže cesto bude chrumkavé. Navyše získate kvalitný a pekne designovaný prístroj do domácnosti v ktorom môžte piecť aj iné veci.
Kde ju však kúpiť? Určite najlepšie pripraviť pizzu budú vedieť taliani, veď ju vymysleli. Krásne a kvalitné pizza pece od pravých majstrov na prípravu pizze ponúka napríklad spoločnosť G3ferrari.Recepty z mojej kuchyne fooddrink Kuchar len tak z pasie
Všetky práva vyhradené, vrátane loga. Šírenie obsahuje je možné s uvedením odkazu na môj blog. Akékoľvek iné šírenie obsahu týchto stránok bez súhlasu autora je zakázané. iGURMAN.com - Gabrielov "Food blog". Copyright © 2011