• "éčka" v potravinách

Michal Krajči

Veľmi populárna téma. Na Google Play nájdete jednu veľmi užitočnú aplikáciu pre telefóny a tablety bežiace na  Androide, týkajúcu sa gastronómie. Po zadaní "éčka" nám ukáže, čo sa skrýva za označením.

napríklad po zadaní E224 nám vyskočí toto:


po zadaní E1422, vyskytuje v kečupoch, vyskočí zase toto:


takto vyzerá vyhľadávanie:

Oficiálny popis na Google Play:

Zaujíma vás čo sa skrýva napríklad za označeniami E123 alebo E100 v potravinách ktoré konzumujete každý deň? Chcete vedieť či je Guarová guma pridávaná do potravín pre vás nebezpečná? Chcete mať vždy po ruke zoznam s ktorým si na tieto a podobné otázky budete vedieť ľahko a rýchlo odpovedať? Ak áno, tak si stačí teraz nainštalovať do vášho telefónu túto aplikáciu a hneď viete čo ktoré označenie znamená a či je daná látka priaznivo pôsobiaca alebo naopak či škodí vášmu zdraviu.

Funkcie:
1. V aplikácii je spravené vyhľadávanie podľa kódu ale aj podľa názvu látky.
2. Škodlivosť uvidíte už na prvý pohľad podľa sfarbenia pod popisom každého „éčka“.
3. Pri každom „éčku“ je napísané v akých potravinách sa nachádza a jeho účinky na zdravie človeka.
4. Pre rýchle vyhľadávanie si môžete na plochu umiestniť widget s ktorým spustíte okamžité vyhľadávanie.

Vysvetlenie:
V aplikácií sú použité rôzne zdroje o škodlivosti jednotlivých éčok. Preto je možné nájsť éčko ktoré má v popise že je neškodné, ale je označené ikonou škodlivosti alebo červenou farbou. V aplikácii boli zámerne ponechané viaceré zdroje pretože sa nedá jednoznačne určiť ktorý je správny a užívateľ vie že je to kontroverzná látka.

Každopádne je to užitočná aplikácia a môžete preskúmať obsah svojej chladničky a možno budete prekvapený! Aplikáciu si môžete stiahnuť naskenovaním QR kódu, alebo kliknutím na odkaz.AUTOR: Michal Krajči
VYŽADUJE ANDROID: 1.6+
KATEGÓRIA:Zdravie a fitness
VEĽKOSŤ: 886k
CENA: Zadarmo

Recepty z mojej kuchyne fooddrink Kuchar len tak z pasie
Všetky práva vyhradené, vrátane loga. Šírenie obsahuje je možné s uvedením odkazu na môj blog. Akékoľvek iné šírenie obsahu týchto stránok bez súhlasu autora je zakázané. iGURMAN.com - Gabrielov "Food blog". Copyright © 2011