• "Lepšie Potraviny" mobilná aplikáciaA máme tu ďalšiu aplikáciu pre Android týkajúcu sa potravín. Lepšie Potraviny je určená na zjednodušenie podávania sťažností  či už na konkrétny problémový výrobok alebo predajňu. Je spracovaná tak aby mohla byť zaevidovaná Štátnou veterinárnou a potravinovou správou Slovenskej Republiky (ŠVPS SR) a aby podania spĺňali potrebné body legislatívy. V popise aplikácie sa píše, že vznikla ako reakcia na zlú kvalitu potravín.

Podľa výsledkov kontroly kvality potravín januári až februári 2013 v prevádzkach, boli zistené nedostatky v 43.59% malých predajní a až v 65.22% supermarketov a hypermarketov. Čo sú už dosť zlé čísla.Hlavnou myšlienkou autora aplikácie Lepšie Potraviny (Peter Bartoš) je slogan:
Zlepšime potraviny na Slovensku!

Aplikácia je spracovaná jednoduchou formou a umožňuje pridať do sťažnosti aj fotografiu. Samozrejmosťou pri podaní sťažnosti je vyplnenie aj vašeho mena s adresou, na ktorú vám potom príde od 
ŠVPS SR - Štátna veterinárna a potravinová správa SR správa o výsledku prešetrenia sťažnosti, prípadne zápisnica o prešetrení. ŠVPS SR je povinná sťažnosť vybaviť do 60 pracovných dní.Každopádne veľmi zaujímavá aplikácia a som sám zvedavý ako sa ujme.

Stiahnuť si ju môžete z tohto odkazu.       
Recepty z mojej kuchyne fooddrink Kuchar len tak z pasie
Všetky práva vyhradené, vrátane loga. Šírenie obsahuje je možné s uvedením odkazu na môj blog. Akékoľvek iné šírenie obsahu týchto stránok bez súhlasu autora je zakázané. iGURMAN.com - Gabrielov "Food blog". Copyright © 2011