• Apetit Edice - Kuchárska aplikáciaDnes by som vám rád predstavil "kuchársku aplikáciu" 
Apetit Edice, určenú pre tablety a telefóny. Pokiaľ ste vášnivý gurmán, ako ja, tak táto aplikácia je pre vás ako stvorená. Je určená pre začínajúcich kuchárov amatérov ako aj pre pokročilých gurmánov.


Základ aplikácie je zdarma. Na ukážku máte sekciu Inšpirácia."Apetit Edice" obsahuje recepty rozdelené do kategórií:

Torty a Dezerty (7 kapitol / celkovo 83 receptov)
Mäso (7 kapitol / celkovo 114 receptov / 22 videí )
Party (10 kapitol / celkovo 126 receptov / 2 videa )
Polievky (7 kapitol / celkovo 123 receptov / 3 videa )
Zemiaky (9 kapitol / celkovo 112 receptov / 2 videa )
Vianoce (6 kapitol / celkovo 137 receptov / 4 videa )
Šaláty (pripravuje sa)
Cestoviny (pripravuje sa)
Ďalej sa ešte pripravuje sekcia "Ryby a more"

Ako ste si všimli kategórie sú ešte rozdelené do kapitol
(kapitoly je možné kupovať samostatne).
Cena knihy (kategórie) je 2,69 € a kapitoly 0,89 €.*Gabriel poznámka - čítaj aj na konci článku!

"Kuchárky" kupujete online.V menu Apetit Edice ešte nájdete: Tipy a triky, Inšpirácie, Nákupný zoznam, Obľúbené, Poznámky.

Tipy a triky - v tejto sekcií nájdete návody a doporučenia k jednotlivým kategóriám.  Pre zobrazenie tipov a trikov musíte mať ale zakúpenú "kuchárku"

Inšpirácia - tu nájdete recepty zdarma. V tejto sekcií je dosť vynikajúcich receptov. Určite si vyberiete. Medzi receptami môžete prechádzať potrasením tabletu alebo telefónu. Užitočné.

Nákupný zoznam - môžete si vytvárať zoznam surovín, ktoré budete potrebovať na prípravu receptu. V možnostiach je aj zmena veľkosti písma, čo sa hodí. V každom recepte je ikonka "Nákupný zoznam", ktorým jednoducho presuniete potrebné ingrediencie z receptu do tejto sekcie.

Obľúbené - Pri každom recepte je zobrazené srdiečko ktorým zaradíte recept do tejto sekcie, jednoduchšie potom nájdete recept, ktorí ste už pred tým vybrali, že ho vyskúšate.

Poznámky - tu nájdete všetky poznámky, ktoré ste si písali k jednotlivým receptom, ale je možné vytvoriť aj jednotlivú poznámku.

Aplikácia je spracovaná veľmi pekne, je prehľadná, svižná a ako inšpirácia veľmi užitočná.
Každý recept obsahuje fotografiu, jednotlivé ingrediencie, čas prípravy, čas pečenia (varenia), počet porcií, podrobný popis prípravy, niekedy aj video. A ako som už písal vyššie, ikonky na rýchle zaradenie do "Obľúbených" a na export ingrediencií do "Nákupného zoznamu". Ďalej tu nájdete možnosť zdieľania receptu cez Facebook.

Toto by som určite vytkol, lebo ja napríklad používam Google+ a tým pádom som "nahratý". Pevne verím, že v ďalšej aktualizácií táto možnosť bude pridaná.

Celkovo považujem túto "kulinársku aplikáciu" za výborne spracovanú. Osobitnou kategóriou sú fotografie. Profesionalita je tu skutočne vidieť.

Záver: "Apetit Edice" mám stiahnutú na dvoch zariadeniach a som s ňou veľmi spokojný a určite vám odporúčam ju vyskúšať. Zatiaľ mám kúpené tri knihy a určite budem nakupovať ďalej aj pri zaradení ďalších kategórií.

*Gabriel poznámka - Ako som písal vyššie cena za celú knihu (kategóriu) je 2,69 €, ale pri kupovaní knihy "Párty" sa pri overení platby objavila suma 0,87€ a to isté sa stalo pri kupovaní celej knihy "Torty a Dezerty". viď obrázok...


Či ide o chybu pri platbe v aplikácií, alebo šikovný marketingový ťah, ťažko povedať. Každopádne som túto "akciu" aj hneď využil. Však to už je naozaj fajn cena! :-)
P.S. Pri ostatných "kuchárkach" to nefunguje, tam je cena správna 2,69 € za "kuchařku".

Skvelú zábavu s aplikáciou "Apetit Edice" vám praje +iGurman.com
Recepty z mojej kuchyne fooddrink Kuchar len tak z pasie
Všetky práva vyhradené, vrátane loga. Šírenie obsahuje je možné s uvedením odkazu na môj blog. Akékoľvek iné šírenie obsahu týchto stránok bez súhlasu autora je zakázané. iGURMAN.com - Gabrielov "Food blog". Copyright © 2011