• Test čiernych čajovViete o tom, že čierny ale aj zelený čaj pochádzajú z rovnakého čajovníka. Líši sa len spôsobom výroby, lepšie povedané spracovania. Pri zelenom čaji sa mechanicky porušia čajové lístky ale proces oxidácie je rýchlo ukončený. Naopak pri čiernom čaji sa necháva tento proces dokončiť. Trvá to zvyčajne týždeň a niekedy aj viac. Čierny čaj si sem tam robím aj ja ku raňajkám. Mám rád tu jeho výraznú chuť. Vedeli ste o tom, že keď do pripraveného čaju dáte pár kvapiek z citrónu a on zbledne, tak váš čaj nie je prifarbovaný! Ak farbu nezmenil, tak vám ho prifarbili.

Ale aby som sa dostal späť k testu čiernych čajov (porcovaných). Opäť ho pripravil "dTest". Zisťovali prítomnosť antioxidantov a kofeínu a hodnotili vôňu, chuť i farbu nálevu ale aj pesticídy či polycyklické aromatické uhľovodíky.

No pozrite sa na výsledky a kvalitu ktorú kupujeme. Pod videom potom ponúkam ešte link na vyjadrenie spoločnosti Ahmad Tea.
Pokiaľ sa vám video nenačítalo kliknite sem.

Vyjadrenie spoločnosti Ahmad Tea nájdete tu.


Recepty z mojej kuchyne fooddrink Kuchar len tak z pasie
Všetky práva vyhradené, vrátane loga. Šírenie obsahuje je možné s uvedením odkazu na môj blog. Akékoľvek iné šírenie obsahu týchto stránok bez súhlasu autora je zakázané. iGURMAN.com - Gabrielov "Food blog". Copyright © 2011