• Žilinská gastronomická jeseň
Čo budete robiť 2.decembra 2014? Neviete? Ak budete v blízkosti Žiliny tak si naplánujte návštevu súťaže ktorú organizuje Žilinský klub kuchárov a cukrárov s názvom "Žilinská gastronomická jeseň 2014". Klub vznikol v decembri 2014. Založili ho ľudia, ktorí berú svoje zamestnanie ako svoj koníček a zároveň vášeň. Boli to šéfkuchári a kuchári známych hotelov a reštauračných zariadení v tejto krásnej oblasti  Slovenska. Veľmi dôležitou súčasťou klubu je aj Hotelová akadémia v Žiline, ktorá tiež značnou mierou prispieva k úspešným akciám tohto spoločenstva. Jedným z hlavných cieľov klubu je podpora a rozvoj gastronómie v regióne.

Nechcete byť na súťaži iba ako divák. Chcete zabojovať o zaujímavé ceny aj vy? Smelo do toho! Ukážte svoje kulinárske umenie na tejto súťažno-výstavnej akcií.Súťažné kategórie sú vyhlásené :
Senior - určená kuchárom hotelových a reštauračných zariadení
Junior - určená žiakom stredných odborných škôl


Alebo príďte len tak, ako divák, kde si môžete užívať živé vystúpenia kuchárov, prezentáciu studených mís, predjedál, či prípravu trojchodového menu podávaného za studena. Nestačí, tak sa môžete pozrieť na to ako sa popasujú kuchári s úlohou na tému:
Jeseň na tanieri - jedlá zo zajaca alebo králika s rôznymi druhmi zemiakov.


Taktiež je vyhlásená súťaž určená kuchárom, pekárom, cukrárom a širokej verejnosti v príprave domáceho chleba tradičným spôsobom.Určite si odnesiete z tohto podujatia nespočetne zážitkov a mnoho inšpirácie.Súčasťou akcie, Žilinská gastronomická jeseň, bude aj prezentačný program:

-Spoločnosť Bidvest- tepelná príprava sous vide mäsa
-Spoločnosť Petron- prezentácia mäsa z diviny
-Spoločnosť Callebaut- práca s čokoládou a karamelom
-Spoločnosť Metro- prezentácia produktov
-Spoločnosť Zeleninári- prezentácia výrobkov a miešanie nápojov
-Hotelová akadémia Hlinská Žilina- prezentácia stolovania a slávnostných tabúľ
-Prezentácia vín a rôznych potravinárskych produktov
Takže, uvidíme sa 2.DECEMBRA 2014 HOLIDAY INN ŽILINA
(najväčšia kuchárska súťaž na Slovensku)

Úplné informácie o akcií, prihlášky, formuláre atď nájdete na:
zilinskyklubkucharovacukrarov.blogspot.sk


Recepty z mojej kuchyne fooddrink Kuchar len tak z pasie
Všetky práva vyhradené, vrátane loga. Šírenie obsahuje je možné s uvedením odkazu na môj blog. Akékoľvek iné šírenie obsahu týchto stránok bez súhlasu autora je zakázané. iGURMAN.com - Gabrielov "Food blog". Copyright © 2011