Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Zemiakové knedlePostup: Pol kila jemne krupice sparíme hrnčekom vriaceho mlieka a chvíľu dôkladne miešame. Potom hmotu necháme vychladnúť.

Do studenej kaše pridáme 2 vajcia a 9 studených, varených, nastrúhaných zemiakov.
Pridáme dve,  na kocky nakrájané, žemle opečené na slanine .1 žĺtok, trocha mlieka, a múky toľko aby sme mohli urobiť knedľu.

Knedle sú ľahšie čím je menej múky. Varíme ich v presolenej vode 15 minút.

Ďalší recept na domácu knedľu nájde tu.