Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Kačacia nátierka + topinkySuroviny: 200 g pečené kačacie prsia, 80 g mandlí, 250 g masla, 50 g sušených rajčín, soľ, čierne korenie, balzamikový ocot, medovka, rozmarín.

Kačacie prsia očistené od kosti buď pomelieme alebo rozmixujeme na jemnú masu a odložíme do nádoby a dobre rozmiešame s maslom. Do nádoby na mixovanie si dáme sušené rajčiny, očistené mandle, lístky čerstvej medovky, rozmarín, kávovú lyžičku balzamikového octu, soľ, č. korenie, a dobre rozmixujeme.


Rozmixované pridáme do nádoby s rozmiešaným maslom a prsiami, podľa potreby dochutíme ešte soľou a dôkladne premiešame.


Na panvici si pripravíme topinky, ktoré potrieme cesnakom.


Na ešte teplé natrieme kačaciu nátierku a ozdobíme pažítkou a ak nám ostalo tak aj sušenými rajčinami.


Dobrú chuť praje Gabriel