Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Povianočná detoxikácia alebo návrat k zdravej straveEšte si pamätáte ako ste pre pár dňami počas Vianoc jedli majonézový šalát na kilá? Nebol to však len šalát, boli to taniere kapustnice, hordy koláčov a mnoho ďalších maškŕt našich sviatočných stolov.
No tak pamätáte si ešte na tie kopy jedla? Vy už možno nie, ale vaše telo si to dobre pamätá. Nemusíte sa báť, všetko Vám to vráti.Rok čo rok počas sviatkov dávate telu riadne zabrať. Vráti Vám to. V podobe cukrovky, rôznych chorôb srdca alebo dokonca rakoviny.

Ľudia si však uvedomujú, len fakty spojené s nadmernou hmotnosťou či obezitou. Tie najväčšie problémy nesprávneho stravovania sa však skrývajú pod povrchom.
Samozrejme poviete si: „veď jesť treba“. Áno, máte pravdu. Jesť treba, ale s mierou a vyváženú stravu.

Detoxikácia organizmu, je to čo by malo nasledovať po takomto období prejedania sa. Uvedomte si, ako ubližujete svojmu organizmu prejedaním sa.

Prečítajte si zaujímavé informácie o zdravej výžive na webe lahkechudnutie.sk a začnite žiť zdravo.


Komentár Gabriel:
Pokiaľ máte záujem odprezentovať Vašu stránku, blog, týkajúci sa gastronómie, alebo s tým súvisiace,  dajte mi vedieť. Určite sa každý gurmán poteší novým a zaujímavým informáciám. 
Share