Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Gordon Ramsay - Shepards Pie

A znova som sa nechal inšpirovať. Gordon Ramsay je skvelý kuchár a tieto jeho "rýchlovky" milujem! Naozaj som to mal všetko pripravené za pár minút a už to išlo. Mäso, použil som hovädzie, pomlel som si ho sám, však viete ako to je kupovať mleté v obchode, mrkva, cibuľa, cesnak, víno, soľ atď... . Jediné čo som nemal doma bol parmezán. Táto tajná ingrediencia by toto jedlo určite dotiahla k dokonalosti. Ale aj tak bola táto pochúťka skvelá.
Ináč som sa pridržiaval video-receptu. 


 Dal som to všetko do väčšej sklenenej misy, "jenské sklo". A ako som spomínal namiesto parmezánu som nastrúhal tvrdý syr. Pokiaľ by ste to pripravovali  pre návštevu, bolo by určite efektné, pokiaľ by to mal každý vo svojej menšej miske.Pozrite si video-recept a určite to vyskúšajte. Výsledok je zaručený!