Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Zeleninový šalát s javorovým sirupom
Na mojom obľúbenom blogu Gurmánka Leňulka sa objavil nový  recept na zeleninový šalát. Rozhodol som sa ho pri prvej príležitosti vyskúšať. No a ako vždy, nemal som všetko. Najmä bielu kapustu. Nevadí, dáme červenú. A ako to už pri mne býva,  recept som počas prípravy a degustácie jemne menil. Každopádne sa šalátik podaril a vrelo Vám ho odporúčam!Čo budeme potrebovať:

600g červenej kapusty
200g mrkva
2 mladé cibuľky
200g stopkový zeler
150g kyslej smotany
225ml majonézy /ja používam Hellmanns majolenka Starej mamy/
4 polievkové lyžice javorového sirupu
1 polievková lyžica Dijónskej horčice
1 kávová lyžica Balsamicovej octovej omáčky /kto nemá, dá 2 polievkové lyžice vínneho octa/
1/2 menšej limetky - štava
soľ, čierne korenieZeleninu posekáme na kuchynskom robote. Posolíme, okoreníme. Pridáme javorový sirup, šťavu z limetky, omáčku Balsamico, Dijónsku horčicu. Všetko dobre premiešame. Pridáme zvyšné suroviny a opäť dobre premiešame.Dáme do chladničky odychovať na cca. 1 hodinu.  Podávame s jemne opečením toastovým chlebom.Ďakujem Gurmánke Leňulke za inšpiráciu, pôvodný recept nájdete na blogu gurmankalenulka.blogspot.com tu.

Prajem dobrú chuť.