Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Pomazánka z ovčieho syra a avokáda

Čerstvý ovčí syr je vždy dobrý aj sám o sebe. Ale táto pomazánka Vám bude určite chutiť. Mne chutí a veľmi! Táto kombinácia je jednoducho fascinujúca! Len ten kvalitný ovčí syr je trošku drahší, raz za čas si treba dopriať!


Čo budeme potrebovať:

150 g čerstvý ovčí syr
125 g maslo (skutočné!)
2 ks mladá cibuľka
1 ks avokádo
2 strúčiky cesnaku
soľ
čerstvý tymián
čerstvá bazalka


Postup: 

Avokádo si očistíme a nastrúhame do misky v ktorej budeme miešať všetky suroviny. Ja strúham aj čerstvý ovčí syr, lepšie a hlavne rýchlejšie sa pomazánka rozmiešava! Pridáme zmäknuté maslo nakrájanú cibuľku, cesnak a soľ. Dobre premiešame. Ochutnáme a pridáme ešte cesnak podľa potreby.  Bylinky nasekajte a pridávajte ako posledné. Podávajte s hriankou pripravenou na troške masla.

Prajem dobrú chuť!