Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Tekvicová polievka
Dnes to bude recept, ktorý mi prišiel na email: Píšte a posielajte a ja ho rád zverejním. A keď ho pošlete aj s fotkami, tak to je úplne ideálne. Vždy sa tomu veľmi teším. :-)

Recept na Tekvicovú polievku od pani Miriam


Čo budeme potrebovať:
50 g masla čerstvého
1/2 tekvice
250 ml smotanovej šľahačky
100 g taveného syra
250 ml vývaru
strúhaná pomarančová kôraNa bešamel potrebujeme
20 g masla
2 až 3 lyžice hladkej múky
150 ml mlieka

Postup:
Na masle si popražíme cibuľku aj tekvicu zalejeme vývarom a varíme do mäkka. Rozmixujeme ponorným mixérom a zalejeme smotanou a pridáme syr a pridáme trochu strúhanej pomarančovej kôry. Nakoniec zahustíme bešamelom.

Tento tanier som skúšala s strúhaným syrom.


Tento tanier som skúšala s kyslou smotanou a petržlenová vňať len na ozdobu.


Ďakujem za recept! Varte, píšte. Pochváľte sa a dajte možnosť ochutnať Vaše obľúbené recepty aj ostatným!