Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Snehové pusinky - orechové


Jednoduchý Vianočný recept. A hlavne klasika, ktorá nesmie chýbať na vašom vianočnom stole. Tieto dobroty sa dajú robiť iba z cukru a bielka ale ja veľmi rád pridávam aj vlašské orechy. Na "akurátne" množstvo (dva plechy) treba robiť recept z dvojnásobného množstva.

Čo budeme potrebovať:

3 bielka
210 g práškového cukru
štipka soli
70 g orechov

Postup:

Bielka so štipkou soli vyšľaháme na skoro hotový sneh. Potom celú misku presunieme na hrniec z vriacou vodou. Stíšime ohrev a pokračujeme s postupným "zašľahavaním" práškového cukru a orechov, kým to začne hustnúť. Trvá to cca 15 až 20 minút. Potom zmes prelejeme do zdobiaceho vrecka a tvarujeme kolečka "pusinky" na plech s papierom na pečenie. Dáme do vyhriatej teplovzdušnej trúby (60 stupňov) a sušíme 60 minút. Pokiaľ nemáte teplovzdušnú rúru tak nadstavte teplotu tak na 75 stupňov.

A nezabudnite si upiecť Čokoládové makrónky