Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Ako vyčistiť mikrovlnku


Aj mikrovlná rúra potrebuje občas očistiť. Nechcete používať chemické prípravky aby sa výpary nedostali do potravín. Pokiaľ to poriadne vyčistíte, nemyslím že sa to stáva ale budiž. Na internete, na mnohých stránkach, som opäť našiel raz návod ako vyčistiť mikrovlnku pomocou citrónu. Tak som to hneď aj vyskúšal, lebo moja mikrovlná rúra to už potrebovala :-)

Čo budeme potrebovať:

1 misku
1 citrón (môže byť aj starší)
cca 1,5 dcl vody
papierové kuchynské utierky

Postup:

Do misky nalejeme vodu. Citrón rozkrojíme na polovicu a vymačkáme do vody. Nádobu dáme do mikrovlnky a zapneme na maximálny výkon po dobu 3 minút. Potom ešte 5 minút mikrovlnku neotvárame. Po tejto do otvoríme a papierovými kuchynskými utierkami dobre povytierame.

Malo by to ísť dole. Malo :-(

Ale skutočnosť je iná. Ide to, nie však tak ako by sme si to predstavovali. Tento postup som zopakoval 3 krát a až potom to bolo skutočne čisté. Takže časovo je to náročnejšie. Ale musím sa priznať, ten čas medzi tým som využil na čistenie mikrovlnky z vonka. Tiež už bolo na čase aj vonkajší obal vyčistiť:-)A ešte jeden "mikrovlnkový" tip. Ako ohriať dve nádoby v mikrovlnke naraz? 
viď foto :-)

Translate