Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Ako vyčistiť mikrovlnku


Aj mikrovlná rúra potrebuje občas očistiť. Nechcete používať chemické prípravky aby sa výpary nedostali do potravín. Pokiaľ to poriadne vyčistíte, nemyslím že sa to stáva ale budiž. Na internete, na mnohých stránkach, som opäť našiel raz návod ako vyčistiť mikrovlnku pomocou citrónu. Tak som to hneď aj vyskúšal, lebo moja mikrovlná rúra to už potrebovala :-)

Čo budeme potrebovať:

1 misku
1 citrón (môže byť aj starší)
cca 1,5 dcl vody
papierové kuchynské utierky

Postup:

Do misky nalejeme vodu. Citrón rozkrojíme na polovicu a vymačkáme do vody. Nádobu dáme do mikrovlnky a zapneme na maximálny výkon po dobu 3 minút. Potom ešte 5 minút mikrovlnku neotvárame. Po tejto do otvoríme a papierovými kuchynskými utierkami dobre povytierame.

Malo by to ísť dole. Malo :-(

Ale skutočnosť je iná. Ide to, nie však tak ako by sme si to predstavovali. Tento postup som zopakoval 3 krát a až potom to bolo skutočne čisté. Takže časovo je to náročnejšie. Ale musím sa priznať, ten čas medzi tým som využil na čistenie mikrovlnky z vonka. Tiež už bolo na čase aj vonkajší obal vyčistiť:-)A ešte jeden "mikrovlnkový" tip. Ako ohriať dve nádoby v mikrovlnke naraz? 
viď foto :-)