Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Pečené Javorové hrušky
Hrušky som mal vždy rád. Či už surové alebo v koláči. A upečené sú geniálne. Javorový sirup tento efekt dokonale dotvára. Toto je taký víkendový dezertík, ktorý sa dá pripraviť aj v malom množstve. Len tak pre dvoch.

Čo budeme potrebovať:

2 hrušky
30 g lieskových orechov
2 polievkové lyžice sezamu
4 polievkové lyžice javorového sirupu
1 polievková lyžica šťavy z limetky
1/2 polievkovej lyžice vanilkového extraktu

Poleva:

1 polievková lyžica hnedého cukru
1 polievková lyžica javorového sirupu
2 polievkové lyžice (kopcovité) kyslej smotany
(všetko dobre premiešať a dať do chladničky)

Postup:Hrušky nakrájame na väčšie kocky (aj so šupkou). Lieskové orechy nasekáme na jemnejšie. Všetky ingrediencie dáme do nádoby vhodnej na pečenie a všetko premiešame. Trúbu si rozohrejeme na 190 stupňov a pečieme 25 až 30 minút. Podľa zrelosti hrušiek.Po upečení dáme na tanier a polejeme pripravenou polevou. Tú je možné podávať v nádobke aj samostatne. Prajem dobrú chuť.


Zdroj inšpirácie: tasteofhome.com