Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Smažená (restovaná) cibuľkaToto mám veľmi rád. Restovaná cibuľka je vynikajúci doplnok ku rôznym druhom jedál. Veľmi dobre sa hodí ku ryžovým pokrmom. Taktiež je možné ju použiť k steakom, hamburgerom, hot-dogu, cheeseburgerom. Ja ju veľmi rád používam na zemiakovú kašu. Len posypem. Vyzerá to dobre a pekne to chrumká. Alebo ideálne len tak, s pivom vynikajúce.

A teraz ku hokeju sa to bude hodiť!

Dá sa to použiť skutočne ku všeličomu. Môžete si ju pripraviť a potom krúžky ešte horúce nasekať na jemnejšie kúsky (viď foto) a potom tu ide bez problémov uskladniť.

Čo budeme potrebovať:
1 veľkú cibuľu
3 dcl mlieka
polohrubú múku
soľ. červenú štipľavú papriku
2 čajové lyžičky sušenej granulovanej cibule  korenie (vo video recepte je, ale nie je nutné)
olej na vyprážanie - ja používam palmový (má vyšší bod prepálenia)

Postup:
Cibuľu nakrájajte na krúžky a namočte do mlieka. Na cca 1 hodinu. Postupujte podľa video-receptu.
P.S. Pokiaľ plánujete cibuľku skladovať tak ju nechajte v oleji trošku dlhšie.Autorku videa nájdete aj na Google+
(pre milovníkov jedla sa oplatí zaradenie do vašich kruhov)