Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Domáci sirup - Medovka lekárska


Dnes som sa vrátil, spolu aj s rodinou, z pár-dňového oddychového pobytu mimo nášho hlavného mesta. Boli sme trošku pozrieť na vidieku. Samá biozelenina, no proste super. Prechádzal som sa po záhrade a narazil som na medovku. Skvelá to bylinka. Spomenul som si na stránky, kde prezentovali recept na "Medovkový sirup". A tak som si ho pripravil.
Samozrejme, ako je u mňa zvykom, som si jemne prípravu tohto sirupu upravil. Musel som, nemali citróny v obchode. Sirup bol úžasný a autorovi receptu ďakujem za inšpiráciu na prípravu tohto skvelého sirupu.
Takže ako na to:

Potrebujeme pol kila hnedého cukru, 30 stoniek medovky lekárskej, 0,5l vody, šťavu zo štyroch limetiek, celú škoricu /kúsok/.
V hrnci privedieme do varu hnedý cukor a vodu.

Pridáme kúsok celej škorice.

Chvíľku povaríme a pridáme nasekanú medovku.

Necháme 1/2hodinu lúhovať a potom pridáme šťavu z limetiek.

Premiešame a scedíme cez sitko do pripravených fliaš.

"Medovkový sirup" zalievame poriadne vychladenou, jemne sýtenou minerálkou. Sirupu treba dať trošku viac ako pri klasických sirupoch. Osvieženie v týchto letných dňoch ako sa patrí. Všetkým na okolo chutil a sľúbil som, že zverejním svoju prípravu, tohto osvieženia.
O ďalšom využití medovky som písal už tu, takže ak Vás to zaujíma, prečítajte si aj tento článok.


Inšpiráciu na recept "Medovkový sirup" som našiel na stránkach gurman.rimava.skAlebo máte radšej "Bazový sirup"? Recept nájdete tu.

Translate