Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

ŠABLÓNY NA VYREZÁVANIE TEKVICE - PUMPKIN CARVING TEMPLATES 2.diel

Tento rok už posledný krát príspevok s označením Halloween. Máte už kúpenú tekvicu a pôjdete ju vyrezávať? Len tak? Najlepšie je pripraviť si najprv šablónu na papier a obkresliť ju na tekvicu, alebo nakreslíte na igelit a obtlačíte. Pokiaľ ste amatér a robíte to prvý raz, určite doporučujem vyrezávanie tekvice so šablónou. Pár som ich našiel. Chceli by ste aby vyzerali ako tieto? Nie je problém! Tieto šablóny sa dajú stiahnuť tu: family.go.com

Vyberiete si šablónu, kliknete "download the template here" stiahne sa to v PDF formáte a vytlačíte.

Ešte nejaké tekvicové šablóny nájdete aj tu!

A takto vyzerá vyrezaná tekvica podľa tejto šablóny v noci. Halloween môže začať!

strašidelné!!!

Aktualizácia po roku: Momentálne je "ŠABLÓNY NA VYREZÁVANIE TEKVICE" z minulého roka, naj navštevovanejší príspevok za posledných 7 dní, čím to asi bude :-) No nič, pridáme ešte nejaké tie šablóny, nech máte ešte väčší výber možností.

Pekné šablóny, nie? Stačí kliknúť na logo "Pumpkin Masters" a tam si ich môžete stiahnuť, je tam väčší výber šablón, ktoré sa Vám určite zapáčia a už môžu, vyrezané tekvice, strašiť u Vás v obývačke!!!

Ďalší bohatý výber, viď foto, nájdete aj na stránkach 
 je ich tam vyše 100. Určite si vyberiete.

Nevybrali ste si? Tak ešte cca 30 nájdete tu, daľšie tu, cca 50 tu a nakoniec ešte nejaké tu!
Dúfam, že som Vám aspoň trocha pomohol! A nezabudnite, pri stopke tekvice treba vyrezať otvor aby sa vám tam nepálila tekvica od sviečky! Veľa zdaru!