Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

"Masterchef" torta


... alebo Orechová torta s javorovým sirupom

Dcéra mala narodeniny a mala požiadavku na prípravu torty "Masterchef". No čo už. Keď má dcéra 6 rokov zadanie treba splniť! Torta je na suroviny trošku drahšia, ale na chuť dokonalá!

Čo budeme potrebovať:

cesto-
140 g pražených, posekaných lieskových orieškov*
180 g masla
80  g trstinového cukru
3      vajcia
375 ml javorového sirupu
450 g hladkej múky
4     kávové lyžičky prášku do pečiva
200 ml plnotučného mlieka
soľ štipka

plnka-
180 g skutočného masla
160 g trstinového cukru
140 g práškového cukru
140 g vanilkové práškového cukru (mám doma spravený zo skutočnej vanilky)
230 g čerstvého smotanového syra (ja som dal Philadelphia - kúpite v Bille)

plnka 2-
50 g čokolády na varenie
50 g čokolády na polevu
30 g masla
20 g kakao

Zdobenie-
50 g pražených pekanových orechov*
     javorový sirup
40 g mletých mandlí
200 g marcipánu
     cukrárenské farbivo

* - lieskové orechy pražíme v trúbe pri 160 stupňoch 5 minút
   - pekanové orechy pražíme v trúbe pri 160 stupňoch 8 minút a následne hneď dáme do menšej misky s javorovým sirup, ono to zasyčí a pekne natiahne chuť.

Trúbu si predohrejte na 175 stupňov, vymažte maslom a následne si vysypte múkou dve guľaté formy na pečenie. (26 cm a 23 cm), nech tam máme pekne jedno poschodie.

Maslo a cukor vyšľahajte do peny. Pridajte postupne vajcia. Za stáleho miešania jemným pramienkom zašľahajte javorový sirup vo dvoch dávkach na striedačku s mliekom. Pridajte prášok do pečiva, soľ a múku. Následne vmiešajte opražené, nasekané lieskové orechy. Pár krát buchnite formou o stôl, nech sa vyženú bublinky. Dajte do trúby na 35 minút. Keď sa vám zdá, že nie je ešte cesto upečené tak nechajte ešte 5 minút. Pri jednej forme som aj ja pridával. Zistíte klasicky špáradlom. Po vybratí nechajte vychladnúť vo forme. Následne vyklopte a prerežte obidva pláty nech máte 4 korpusy.

Na plnku šľahajte syr a trstinový cukor dobrých 5 minút, nech je to pekne hladké, následne pridajte práškový cukor a následne vanilkový cukor. Pokiaľ nemáte domáci vanilkový cukor dajte len do práškového cukru semienka z jedného vanilkové struku a premiešajte v mixéry. Keď nemáte ani vanilku dajte vanilkovú esenciu.

Na plnku č.2 roztopte nad parou obidve čokolády s kakaom a maslom.

Spodný, väčší plát natrite všetkou čokoládovou plnkou, zakryte druhým plátom a ten natrite syrovou plnkou. Tak polovica množstva. Pridajte tretí plát a ten opäť natrite syrovou plnkou, ale nechajte si ešte na boky torty (na vrch nepotrebujete). Zakryte posledným plátom. Tento posledný korpus hore jemne poprepichujeme vidličkou a potrieme javorovým sirupom.

Boky torty potrieme zvyšnou syrovou plnkou a pomocou papiera posypeme mletými mandľami. Na schodík, ktorý nám vznikol rozdielnou veľkosťou foriem poukladáme opražené a namočené, v javorovom sirupe, pekanové orechy.


Na horný plát vyvaľkáme a položíme zafarbený marcipán. Cukrárenské farby na marcipán sa dajú kúpiť v špecializovaných obchodoch.  Na zakrytie povrchu marcipánom o veľkosti 23 cm potrebujete cca 120 g marcipánu. Zafarbíme si zvyšok marcipánu a ozdobuje podľa mena a požiadaviek oslávenca.

Marcipán nemusíte vôbec farbiť, môžete tam dať celý biely plát marcipánu a na vrch dajte tiež opražené, namočené pekanové orechy.
Ale pri požiadavke na "Masterchef" proste farbiť bolo nutné!

Dobrú chuť.


Základ receptu a zdroj inšpirácie: časopis Apetit 01/2013
Recept som si upravoval pre vlastné potreby.