Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Grana Padano, Parmeggiano Reggiano, Parmezán


Myslíte si že je to isté? Jednoducho Parmezán. Rozdiel veru je!

"Parmezán – je všeobecnejšie označenie pre druh tvrdého dlho-zrejúceho syra typu grana, ktorý sa vyrába podobnou technológiou a spôsobom ako legendárny Parmeggiano Reggiano."
citácia: i-potraviny.sk

Pokiaľ by ste sa chceli dozvedieť trošku viac na túto tému, tak sa tomu venoval kolega gurmán Sebastian "Sebo" na svojich stránkach. Určite odporúčam prečítať. Na svojej stránke sa venuje potravinám a veciam s tým súvisiacim. Nájdete tam vskutku zaujímavé čítanie a taktiež aj ja odoberám jeho najnovšie príspevky.
Vždy sa poteším keď si rozšírim obzory. Odkazy na články nižšie:
aktualizácia: Bohužiaľ tento blog už neexistuje, tak aspoň video. Titulky si zapnete štandartne (preložiť angl. titulky)