Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Avokádo s Mascarpone alebo "Avokádové Pesto"


Ja viem, Pesto to nie je ale ako to pomenovať? Avokádovo-mascarponový dip, omáčka, krém, možno "avokádové niečo"

Už viem, bude to poetické "AVOCADO MASCARPONE DREAM CREAM".

Každopádne je to prekvapujúco veľmi chutné a pokiaľ máte doma avokádo, tak určite hodné vyskúšania.

Vzniklo to takto: Pozerám do chladničky čo na večeru? Vidím dva kusy avokáda, zbytok mascarpone, nejaký cesnak a z okna na mňa pozerá tymián, ktorý sa už rozrastá divoko do všetkých strán. Rozhodnuté, bude "AVOCADO MASCARPONE DREAM CREAM" s cestovinami, v mojom prípade to boli špecle.

Čo budeme potrebovať:
avokádo 2 ks
cesnak 25 g (cca. 3 ks)
čerstvý tymián (za hrsť)
mascarpone cca. 100 g
citrón 1 kávová lyžička
morská soľ
horčičné semiačka 1/4 polievkovej lyžičky
olivový olej (troška)


Postup: V mažiari rozdrvíme horčičné semiačka, soľ, cesnak v troške olivového oleja a citrónovej šťave. Na jemno nasekáme čerstvý tymián. Avokádo očistíme a nastrúhame na jemnom strúhadle. Teraz všetky ingrediencie zmiešame vo väčšej nádobe spolu s mascararpone. Hotovo.

Už to len dáte na čerstvo uvarené cestoviny, ako klasické Pesto a máte parádne dobrú večeru! Jednoduché, rýchle. Na ďalší deň som si to natrel len tak na toastový chlieb opečený na masle na panvici. Paráda.


Pokiaľ to chcete skladovať tak v užšej nádobe a povrch treba zaliať jemnou vrstvou olivového oleja, nech neprichádza k oxidácií. Bez toho by vám to začalo hnednúť, čo samozrejme až tak nevadí ale vizuálny efekt sa kazí. Dlho by som to ale určite neskladoval!