Translate Food Blog

  • Pečená kačica

Blížil sa víkend a ja som rozmýšľal, čo pripravím nedeľnej návšteve na obed. V mrazničke som mal kačicu a zaberala mi tam dosť miesta. Tak a voľba bola jasná. Spravím pečenú kačicu. Ale tentokrát som ju robil starým klasickým spôsobom, dlhým pečením. Možno ho poznáte.


Suroviny: Kačica /ja som mal 2,8kg/, jablko, mlieko, eukalyptový med /môže byť aj klasický/, soľ, rasca.
Kačicu dobre umyjeme a rozporcovať. Chrbát som si odložil na vývar. Dobre nasolíme a pridáme rascu. Všetko naukladáme do hlinenej nádoby, kožou hore. 


Na vrch dáme na štyri časti rozkrojené jablko. 
Prikryjeme a dáme do predom vyhriatej rúry na 130 stupňov a pečieme 4,5hod. Neodkrývame, dôverujte.  Nijako nepodlievame. Proste si to nachystáte všetko deň predtým, v nedeľu ráno vstanete o 6,30hod., hodíte to do trúby a idete ďalej spať. Potom o 9,00hod. vstanete a idete zatiaľ spraviť zemiakovú knedľu, alebo knedľu kúpite v obchode. Ja som si ju samozrejme robil.  

Pri tej knedle pozor na múku, čím menej tým lepšie. Ináč ich budete mať ťažké. Späť ku kačici. Po 4,5hod. porcie vyberieme a dáme na pekáč, bez masti. 


Takto vyzerá po 4,5 hod. pečení pri 130 stupňoch. Potrieme ju mliekom /cca. poldeci/ do ktorého sme pridali med. Ja sa musím priznať nemal som doma klasický med iba tento eukalyptový, takže tak. Rúru si zahrejeme na 210 stupňov a odkryté pečieme 15minút. Koža sa Vám spraví "do chrumkava". A mäso je excelentne jemné. A k tomu samozrejme podávame udusenú červenú kapustu. Výsledok stojí za to.

A kedže som nemal čas na dezert, tak som spravil svoj rýchly koláč! 

Dobrú chuť praje Gabriel.


2.recept na "Pečenú kačicu" rýchlym spôsobom

  nájdete tu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Recepty z mojej kuchyne fooddrink Kuchar len tak z pasie
Všetky práva vyhradené, vrátane loga. Šírenie obsahuje je možné s uvedením odkazu na môj blog. Akékoľvek iné šírenie obsahu týchto stránok bez súhlasu autora je zakázané. iGURMAN.com - Gabrielov "Food blog". Copyright © 2011