Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Klasické "Kokosové guľky"Kokosové guľky nikdy nesmú chýbať na našom Vianočnom stole. Je to klasika overená rokmi. Všetci ich milujú. Každý si ich svojim spôsobom prispôsobuje a vylepšuje. Pre tých čo ho nepoznajú ponúkam klasický recept na túto dobrotu.

Čo budeme potrebovať:

200 g maslo
250 g práškový cukor
50   g čokoláda na varenie
250 g  BB puding /jedno balenie/
       kompót z višní
3 polievkové lyžice rumu /prípadne použijeme rumovú esenciu/
3 polievkové lyžice šťavy z kompótu z višní
1 dcl rumu na zaliatie višní
kokosová múčka na obaľovanie

Postup:

Višne vykôstkujeme dáme do misky a zalejeme 1 dcl rumom. Necháme cez noc odstáť v chladničke, nech sa pekne napijú! Na ďalší deň višne scedíme. Ostatné suroviny dáme do väčšej nádoby a vypracujeme cesto. Cesto vypracovávame pekne ručne, cestu to pomáha! V ruke si spravíme guľku do nej spravíme dierku, vložíme višňu a zavrieme ju vo vnútri. V ruke vytvarujeme do tvaru guľky. Pováľame v kokosovej múčke. Položíme do papierového košíčku.
Takto pripravené kokosové guľky dáme do chladničky, prípadne na chladné miesto. Pár dní vydržia bez problémov ak Vám ich samozrejme "Vianočné návštevy" nezjedia!


A nezabudnite na Vianočný stôl pripraviť aj "Kávové zrná"