Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Šťavnaté kura v sáčkuV poslednej dobe som videl na televíznych reklamách šťavnaté kura v sáčku. Tento spôsob prípravy jedál sa dosť rozmáha, ale nie je nový. Pamätám sa, že už moja babka pred 15 rokmi takto pripravovala "kura v sáčku". Kedže z času na čas aj ja takýmto spôsobom varím, tak som pre Vás pripravil pár fotografií z tohto "sáčkového varenia". Ja som robil kuracie stehná.

Týmto spôsobom je možné pripravovať nielen kura, ale aj rybu, zajaca, zeleninu a všeličo iné. Môžete si samozrejme ešte spôsob prípravy zjednodušiť a urýchliť tým že si kúpite rovno hotovú zmes od známeho výrobcu - Šťavnaté kura. Alebo si spravíte vlastnú zmes korenia a zeleniny, ktorú použijete. Sáčky na pečenie si kúpite v nejakom hypermarkete za cenu okolo 1,70€ , čo nie je až tak veľa.

Ja som si pripravil soľ, petržlenovú vňať, čierne korenie, červenú papriku sladkú, zázvor, cesnak, medovku, cibuľku, olivový olej, šampiňóny. Bylinky, korenie, soľ, cesnak si rozdrvíte v mažiari.


Všetko to naukladáte do sáčku, pridáte mäso a necháte marinovať. A aby som nezabudol ja ešte pridávam do sáčku aj cca 0,5 až 1 dcl vody.Potom už len hodíte do trúby cca.180-190 stupňov. Pečieme cca. 1 hodinu podľa množstva mäsa. To už uvidíte.


Ja som mal v kuracích stehnách cca. 1,3 Kg. Pokiaľ chcete mať kurča trocha chrumkavejšie tak pri konci pečenia prepichneme na pár miestach.Skúste aj vy "kura v sáčku"!