Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Langoše


Asi pred mesiacom som stretol známeho, ktorý si zaspomínal na jeho nedávnu návštevu u nás doma. Spomínal na tie langoše, čo mu tak veľmi chutili. Pýtal si recept na langoše (lángos), lebo že ich skúšal robiť doma podľa receptu, ktorý našiel na internete a nebolo to ono. Tak som mu povedal, že keď sa k tomu dostanem, tak ten recept na langoše spíšem a hodím na blog. Kedže to cesto robím od oka. Pred dvoma týždňami mi hovorí dcéra, nech si spravíme zase langoše. A tak sme začali. Ja som robil cesto a ona spisovala a vážila suroviny. Rodinná pohoda :-) 
Tak Peter, tu je ten recept na domáce langoše!

Suroviny:
850 g hladkej múky
2 vajíčka
21 g droždia (pol kocky)
350 ml cmar (podmaslie)
2 polievkové lyžice oleja
2 kávové lyžice soli
1 kávová lyžička cukru
Pokiaľ sa Vám bude zdať cesto príliš tuhé tak pridajte trošku vlažnej vody, ja som tentokrát nemusel pridávať žiadnu vodu. Ono to závisí aj od druhu múky a samozrejme cmaru. To už uvidíte. 


Postup: 

Všetky ingrediencie dáme do misky a vypracujeme cesto. Keď pracujete ručne tak to chvíľu trvá. Misku zakryjeme a necháme vykysnúť. Ja nechávam tak cca. hodinku a niečo. Po vykysnutý cesto rozdelíme na dve časti a z každej vypracujeme šulec, ktorý kuchynským nožom rozdelíme na 6 častí. Takto nám vznikne spolu 12 kúskov. Mne občas aj 13, keď sa my zdajú niektoré časti moc veľké a zrezávam ich. Zo zvyšného cesta potom vznikne ten trinásty. Vytvarujeme "bochníčky" a tie necháme na doske tiež ešte tak cca.  20 minút kysnúť. Rozpálime si panvicu s vysokými stenami, s olejom, alebo môžete použiť aj hrniec. Oleja musí byť dosť, nech v ňom ten langoš pláva. A samozrejme musí byť olej riadne rozpálený. Z "bochníčkou" si vytvarujeme rozťahovaním cesta od stredu už konečný tvar a veľkosť langoša. Následne vkladáme do oleja. Asi tak minúta z každej strany. Ale to uvidíte či treba času ubrať alebo pridať. Pri tvarovaní langoša nechávam vonkajší okraj hrubší a vnútro tenšie, niekde hrubšie a niekde tenšie. Tam kde bude najtenšie tak tam to bude chrumkavé. To mám tiež rád. Časovo nám to vychádza akurát vytvarovať langoš, vložiť do oleja, vytvarovať daľší a vybrať. Teraz to už ide ako po masle :-)) Pokiaľ ich robíte prvý krát možno by som odporučil aj nejakého pomocníka, nech tie langoše nepripálite. 


Langoše mám rád klasické, cesnakové. Na potretie si pripravím cesnak týmto jednoduchým a rýchlym spôsobom. Do misky prelisujem 4 strúčiky cesnaku, pridám 1 a pol kávovej lyžičky soli, dve polievkové lyžičky oleja, 6 polievkových lyžíc vlažnej vody. Premiešam a potieram langoše. Tak dúfam že Vám bude chutiť aj môj recept na langoše. Prajem dobrú chuť.