Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Pistáciovo - čokoládové cookies26.decembra po ďalšom slávnostnom obede s rodinou už nejak človek nemá chuť na výrazne sladké pečivo ku kávičke. A tu prichádzajú na rad pistáciové cookies. V ich chuti je cukor cítiť veľmi jemne, ale zato prevažujú tóny slanosti, pistácií a jemne zemitej chuti. Jednoducho ideálne sušienky. Neviete ich prestať jesť!


Čo budeme potrebovať:

350 g masla
200 g hnedého cukru
3/4 kávovej lyžičky soli
1 kávová lyžička vanilkovej esencie
450 g hladkej múky
100 g tmavej čokolády
100 g lúpaných slaných pistácií

Postup:

Mixérom rozmiešajte maslo s cukrom, ale poriadne, aspoň 4 minúty. Pridajte vanilku a soľ. Potom postupne pridávajte múku. Keď máte hotovo nahrubo nasekajte čokoládu a pistácie. Dajte cesto na 20 minút oddychovať do chladničky.

Trúbu si rozohrejte na 170 stupňov.

Potom rozvaľkajte na hrúbku cca 8 milimetrov, niečo medzi 0,5 cm a 1 cm. A začnite vykrajovať, samozrejmosťou je papier na pečenie.
Ja som zvolil formičku listnatého stromu, kedže sú vianoce :-) Pečte 18 až 20 minút. Po vybratí z trúby nechajte sušienky ešte cca 5 minút oddychovať na plechu. Z tejto porcie vyjde približne 50 sušienok.

Zdroj inšpirácie: aspicyperspective.com


A nezabudnite si spraviť Plnené Tortičky