Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Rýchly jablkový koláč (hrnčekový)Poznáte to, máte doma jablká ale už nie sú v tej forme akej by bolo ideálne. Čo s nimi. Pyré alebo koláč. No nič, hovorím si, zajtra z nich spravím nejaký koláč. Sedel som za počítačom, bol večer. Prezeral som si svoje "FEEDLY" - po ukončení Google Readera som prešiel na túto čítačku RSS, kde sa mi akurát objavil nový príspevok z blogu "Martinina kuchyně", ktorý odoberám. Recept vyzeral rýchly a chutný. Tak som sa rozhodol, vyskúšam ho.Čo budeme potrebovať:
1 vajce
1 hrnček cukru (použil som hnedý, momentálne som iný nemal doma)
2 hrnčeky strúhaných jabĺk
1/4 hrnčeka oleja
2 hrnčeky hladkej múky
1 hrnček mletých vlašských orechov
1 prášok do pečiva
1 a pol kávovej lyžičky škorice
(ja som použil moju obľúbenú zmes: škorica, klinčeky, muškátový orech)

Poleva:
na hrubo postrúhaná čokoláda na polevu (použil som bielu 100 g v kombinácií s maslom 60 g)Postup: 
Ten nájdete na blogu autora "Martinina kuchyně" receptu tu.
Zhrnutie: Tento jablkový hrnčekový koláč je nielen chutný, ale hlavne a to najmä, jednoduchý a rýchly. Žiadne váhy a výsledok perfektný. Koláč neurazí ani "fajnšmekrov".
P.S. Pre tých čo nemajú radi hrnčekové "meranie".
som vážil hrnčeky :-)

A nezabudnite si pripraviť aj kompót!