Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Skvelý losos


Suroviny: 500 g losos /steak/, limetková šťava, čerstvá petržlenová vňať, čerstvá medovka, olivový olej, mladá cibuľka, strúčik cesnaku, biele korenie, soľ, pomaranč, maslo na vymastenie plechu.

Lososa umyjeme a vysušíme v utierke. Do nádoby od mixéra dáme petržlenovú vňať, medovku, olivový olej, mladú cibuľku, cesnak, biele korenie, soľ a pulzovým mixérom rozmixujeme.

Maslom vymastíme menší plech, položíme lososa a potrieme ho pripravenou "zelenou masou".


Pomaranč očistíme a nakrájame na tenké pol mesiačiky a naukladáme na lososa.Dáme do predom vyhriatej rúry /160 stupňov / a pečieme 25 - 30 minút. Podávame s varenými zemiakmi s maslom a posypanými nasekanou petržlenovou vňaťou. Ozdobíme šľahačkou, ktorá sa k tomu mimoriadne hodí. Pôvodne som chcel robiť k tomu omáčku z pomarančov a mrkvy , ale zistil som že asi polovicu ingrediencií nemám doma. Hihi...  Tak vzniklo toto, ale bolo to veľmi dobré. Dobrú chuť Vám praje Gabriel.