Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Čokoládovo-mandľové makrónky


Mám doma pár časopisov na vianočnú inšpiráciu pri príprave vianočného pečiva. Objavil som recept a hneď som ho vyskúšal. Makrónky sú chutné a nenáročné na prípravu.

Čo budeme potrebovať:

250 g práškového cukru
50 g kakaa holandského typu
4 vaječné bielky
140 g mletých mandlí
štipku soli

Na čokoládovú plnku: 200 g tmavej čokolády
                                   250 g smotany na šľahanie

Plnka sa mi zdala redšia tak som do nej ešte pridal 50 g masla a 50 g Milka čokolády, čo som ukradol deťom. Takto sa mi zdala konzistencia omnoho lepšia a chutnejšia. Plnku samozrejme celú nespotrebujete, ale v tomto vianočnom čase sa Vám určite zíde na iné koláčiky. :-)

Vo veľkej miske zmiešame pomleté mandle, cukor a kakao. Vyšľaháme si sneh z bielkov zo štipkou soli a pomaly zapracovávame sypkú zmes, ktorú následne dáme do cukrárenského vrecka a vytvárame kolieska, cca 5 cm, na plech na ktorom máme papier na pečenie. Na dva plechy nám to vyjde. Necháme 15 minút postáť, potom vložíme do rúry, ktorú máme predhriatu na 170 stupňov. Pečieme 10 minút. Vyberieme a necháme vychladnúť.

Čokoládu polámeme do misky, v mojom prípade ešte pridáme. Do hrnca vylejeme šľahačku, v mojom prípade pridáme aj maslo, a necháme prejsť varom. Horúcu nalejeme do misky s čokoládou a miešame kým sa čokoláda nerozpustí. Necháme asi 15 minút stuhnúť.

Polovicu koliesok natrieme lyžičkou krému a spojíme. Odložíme na chladné miesto.

Pokiaľ chcete "makrónky" svetlé vynechajte v ceste kakao.

Prajem dobrú chuť!

Zdroj inšpirácie: časopis Dobré jedlo 12/2012