Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

"Pivové" kuriatkoKuracie recepty sú veľmi obľúbené. Keďže som mal doma kuracie stehná a "Radler" - citrónové pivo, bolo rozhodnuté.
Výsledok je hodný odporúčania.:-))Kuracie stehná nasolíme. Na spodok pekáča dáme na plátky nakrájané maslo. Na to poukladáme kuracie stehná.


 V miske si pripravíme z medu, posekaného rozmarínu, zázvoru a cesnaku omáčku, ktorou dobre potrieme kuracie stehná.


Rúru si predhrejeme na 200 stupňov a vložíme pekáč. Pečieme nezakryté 20 minút. Potom zalejeme pivom a zakryjeme. Teplotu znížime na 160 stupňov. Zakryté pečieme 1 hodinu. Po hodine pečenia odokryjeme a vlastným výpekom podlievame kuracie stehná. Dopekáme 25 minút. Podlievame každých 8 minút.Nech máme kožu pekne chrumkavú. Hotovo!


Podávame s ryžou, ktorú pripravíme na červenej cibuli a petržlenovej vňati.

 Prajem dobrú chuť +iGurman.com .