Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Palacinky
0,5 litra mlieka
250 g hladkej múky
4 polievkové lyžice kryštálového cukru
2 vajcia
1 balenie Zlatého klasu
štipka soli


V mise vyšľaháme vajíčka, pridáme k nim mlieko, múku cukor, Zlatý klas a štipku soli. Miešame, kým dosiahneme hladké cesto bez hrudiek; je možné cesto preliať cez redšie sito. Hustotu regulujeme pridávaním mlieka alebo múky, aby sme dosiahli ideálnu konzistenciu (nie príliš husté, ani úplne tekuté).

Na panvici rozpálime pár kvapiek oleja. Naberačkou odoberieme časť cesta, rozlejeme na panvicu a z oboch strán opekáme do zlatista. Po vybratí každej palacinky znova na panvicu dáme pár kvapiek oleja, aby palacinky neboli príliš suché.

Podávame s čokoládou, ovocím alebo orechmi, dozdobíme šľahačkou.


Zdroj inšpirácie: maxirecepty.sk