Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Perfektné jedlá z vnútorností

Srdce na smotane


Veľa ľudí vnútornosti, či už z hydiny, bravčoviny alebo hovädziny nekonzumuje. Ale ja áno. Viete o tom, že väčšinou majú vyššou biologickou hodnotou ako mäso. Ale majú aj väčšiu hodnotu cholesterolu a sú ťažšie stráviteľné. Čo sa dá robiť :-) Ale tá výsledná chuť! A o to tu ide. Poriadne sa najesť! :-) A preto som vybral pár recept z ostatných "food-blogov" pre vašu, ale aj moju  inšpiráciu. No veď povedzte sami, nevyzerá ten obrázok pekne? Hneď som dostal chuť si to pripraviť.

Tento recept pochádza z blogu Čistinkina vareška, mimochodom môj veľmi obľúbený blog. 

Čo budeme potrebovať:
1500 g bravčové srdce
20 g soľ
70 g olej
100 g údená slanina
100 g cibuľa
5 g divoké korenie (bobkový list, tymián, nové korenie, borievka)
50 ml citrónová šťava
400 ml mlieko
250 ml sladká smotana
.....  viac na stránke autora receptu Čistinkina vareška tu.Kuracie žalúdky


Ďalší z receptov ktoré milujem. Toto jedlo vám dá silu! Ohromne chutné! Jedlo pripravil BenJ a ako hovorí: "Do každého jedla treba dať lásku a fantáziu, to sú dve najdôležitejšie koreniny" Do svojej "čítačky" odoberám každý jeho novo publikovaný recept.

Čo budeme potrebovať:
kuracie žalúdky
bravčová masť, veľa cibule (1:1 objemovo k mäsu)
zeler, ajvar, cesnak, petržlenová vňať, chilli paprička
sladká mletá paprika, čerstvo mleté korenie, majorán, soľ
dobré suché čerené víno, kyslá smotana
..... viac na stránke autora receptu S varechou v ruke... tu.Parmezánová omeleta s kačacou pečeňou


Tak na toto sa chystám už veľmi dlho, nejak sa k tomu neviem dostať ale určite to bude vynikajúce. To už poznáte podľa surovín. Tú chuť si normálne už teraz predstavujem. Pokrm pripravoval Absik a možno aj  Paloma. Ďalší zo skvelých kuchárov.

Čo budeme potrebovať:
200g kačacej pečene
100g húb (mix)
strúčik cesnaku
1 dcl vína Marsala
hladná múka
petržlenová vňať
strúhaný parmezán
..... viac na stránke autora receptu Kuchár len tak z pasie... tu.
Parmezánová omeleta s kačacou pečeňou

A toto som mal nedávno. Čo vám poviem naložil som si dvakrát. Toto je tiež jeden z blogov kde si chodím po inšpiráciu. A veru tu si vždy niečo vyberiem. Tu pripravuje jedlá Motýlia vareška-Kristína.

Čo budeme potrebovať:
300 g kuracích pečienok
1/2 cibule, gazdovská slanina (al. oravská, či anglická, ale naj je domáca) 
1 kyslejšie jablko
4 - 5 čL hladkej múky
2 čL sladkej papriky
..... viac na stránke autora receptu Motýlia :) naša vareška tu.Morčacia pečeň s kelom a smotanou 
(rýchla večera)

A teraz jeden recept čo mi prišiel na email. (posielajte aj vy vaše recepty s fotografiou, tento blog bude fungovať ešte tak 30-40 rokov a možno aj viac, takže tu uchováte vaše perfektné recepty pre vašu rodinu a priateľov a tu ich vždy nájdete!) No ale späť k receptu. Prečítate si ho a poviete: "fajn, snáď niekedy". Veľká chyba, naozaj! Tomuto jedlu nič nechýba. Tá chuť vás skutočne veľmi milo prekvapí. A jednoducho je to pecka! Však skúste, uvidíte! Autor receptu: pani Saša. Recept na Rýchlu večeru nájdete tu.