Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Sladké dezerty rokov 50-tych


Staré recepty majú svoje čaro. Vyvolávajú spomienky, prípadne navodzujú inú atmosféru na akú sme zvyknutý. V 50-tych rokoch som ešte nebol ani na svete. Dokonca ani moji rodičia. No darmo som ešte mladík :-) Ponúkam dve maškrty z tohto obdobia na vyskúšanie a posúdenie.

Figová roláda
Čo budeme potrebovať:
120 g čerstvých fíg
120 g práškového cukru
100 g vlašských orechov
1 žĺtok
30 g mandlí
20 g kandinzovanej pomarančovej kôry (dá sa použiť aj čerstvá)
10 g vanilkového cukru

Postup: V miske vymiešame práškový cukor a žĺtok, pridáme vanilkový cukor. Pomelieme figy, vlašské orechy, pridáme ku zmesi. Nasekáme na jemno mandle a pokrájame pomarančovú kôru.Všetko veľmi dobre premiešame. Z pripraveného cesta vytvoríme šúľaním salámu. Túto obalíme v práškovom cukre a necháme do druhého dňa uschnúť.


Roláda z vaječných keksov

Čo budeme potrebovať:
200 g práškového cukru
250 g vaječných keksov (môžu byť vaječné venčeky)
20 g mletých vlašských orechov
2 polievkové lyžičky kakaa
5 polievkových lyžíc čiernej silnej kávy

Postup:
Vaječné keksy zomelieme alebo rozdrvíme. Pridáme práškový cukor, studenú čiernu kávu, orechy a kakao. Všetko spolu poriadne premiešame a vytvoríme cesto, ktoré rozvaľkáme na doske. Potrieme plnkou a vytvoríme roládu. Vrch hotovej rolády zdobíme zvyšnou plnkou.
Plnka:
150 g masla
150 g práškového cukru
1 vanilkový struk (iba zrniečka)
Všetko dobre vymiešame na penu.


Zdroj inšpirácie: Nepečené múčniky (marec/1957)