Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Capuchino Casero


Dal by som si kávu! Niekedy ale proste nemám chuť na klasickú presso kávu z kávovaru. Dal by som si niečo sladké, lepkavé, nie silné, proste cappuccino, alebo že by domáce " kapučíno "? Samozrejme že si nejaký prášok môžem kúpiť v obchode, ale nie, ja si chcem spraviť ten prášok sám! Ste zvedavý?

Takže nech sa páči:
Suroviny: 1 šálka sušeného mlieka plnotučného, 1 šálka čokoládového prášku / ja používam Granko /
1 šálka instantnej kávy / odporúčam Nescafé Gold, robíme pre seba nešetríme ! / ale môže byť aj bez kofeínová, 1/2 šálky kryštálového cukru, 1/2 kávovej lyžičky mletej škorice - odporúčam, sami si ju zomeľte, 1/4 kávovej lyžičky mletého muškátového oriešku.

Postup: Všetky prísady dobre zmiešajte a dajte do vzduchotesnej nádoby, najlepšie s tmavým sklom.Príprava: Dve kávové lyžičky pripravenej zmesi zalejte vriacou vodou a zamiešajte, kým sa nerozpustí. Návštevy budú milovať Vaše tajné "kapučíno"

Je to fantastický recept a mať vlastné cappuccino doma je úžasné. Množstvá ingrediencií je možné meniť podľa chuti, či už pridáte čerstvú vanilku, alebo rôzne exotické korenia. Ja napríklad dávam viac cukru a o trocha viac škorice. Tento recept som našiel na zahraničnej stránke a publikoval už dávnejšie na irecepty.com, a tak som sa rozhodol, že ho znova publikujem, lebo fakt stojí zato.  Týmto ďakujem autorovi.
Autor receptu: The blog Comoju.