Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Rebarborový koláč - Trasenie


Tentokrát by som Vám chcel odporučiť koláč, v mojej rodine známy pod pojmom "Trasenie". Ono to nie je koláč v pravom zmysle slova, lebo Vašim deťom pravdepodobne chutiť nebude. Ale ako gurmánska špecialita je fascinujúca. Tento recept budete buď milovať alebo Vám nebude chutiť. Má to špecifickú, jemne korenistú, až nakyslastú chuť. Ja ho zbožňujem. V mojej rodine sa pripravuje už niekoľko desiatok rokov. Odkiaľ pochádza, to presne neviem. Pozrite si niekoľko fotiek z prípravy.Rebarbora ako taká je bohatá na vitamíny A,B železo atď. Je veľmi vhodná na prečistenie organizmu. Momentálne je obdobie keď aj cena v obchodoch sa pohybuje v cenách okolo 1 eura. Takže už je len na Vás vyskúšať tento skvelý recept.


Ozdobovanie nechám už na Vašej fantázií.


P.S. S cukrom v tomto recepte netreba šetriť, ja napríklad na 500g rebarbory idem až na 260g cukru, zdá sa to byť veľa, ale skúste to tak.
Gabriel