• Domáci pečený koláčNiekedy sa stane, že človek by si dal dobrý domáci koláč, ale nechce sa mu stráviť 2,5hod. pri rúre. A práve preto by som Vás chcel upozorniť na skvelý pečený koláč na mojom blogu irecepty.com . Tento recept používam dosť často z dôvodu časovej nenáročnosti. Každopádne je to skvelý "rýchlokoláč".

Tento dezert sa dá stihnúť už aj s pečením za polhodinu, mám to už veľa krát odskúšané. Cesto s ingredienciami rozmixujeme v nádobe, vylejeme na plech a dáme piecť do predohriatej rúry.

Medzi tým si rozmixujeme tvaroh s cukrom a potrieme tým korpus. Poukladáme ovocie, proste aké Vás napadne. Či už žltý melón, ananás, broskyňe alebo jahody, všetko buď čerstvé ak máme v chladničke, alebo z konzervy. Fantázií sa medze nekladú. Samozrejme najlepšie je sezónne z našej záhrady, či trhu.


Všetko to polejeme želatínou a dáme na chvíľu do chladničky zachladiť, nech želatína ztuhne.


Vynikajúce je taktiež už na tanieroch ozdobiť šľahačkou, alebo prizdobiť len ovocím.

Takže rýchlovka ako má byť. Ideálne pre nečakané návštevy, alebo vnúčatá na víkend.

Kompletný recept nájdete tu.

P.S. Jedna známa mi hovorila, že kým naukladala ovocie tak jej želatína ztuhla a už ju tam nedala. :-))

Želatínu môžete kľudne znova v hrnci prihriať a tak opäť priviesť do tekutého stavu!

Dobrú chuť Vám praje GabrielRecepty z mojej kuchyne fooddrink Kuchar len tak z pasie
Všetky práva vyhradené, vrátane loga. Šírenie obsahuje je možné s uvedením odkazu na môj blog. Akékoľvek iné šírenie obsahu týchto stránok bez súhlasu autora je zakázané. iGURMAN.com - Gabrielov "Food blog". Copyright © 2011