Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Halloween - Recepty z tekvice.
Halloween je sviatok oslavovaný večer 31. októbra, oslavovaný predvečer všetkých svätých. Tradičnými znakmi Halloweenu sú vyrezané tekvice,vo vnútri ktorých horí sviečka. Pôvodný názov bol Halloween, skratka z anglického Halloweenen (doslovný preklad: predvečer všetkých svätých). Halloween je pôvodne pohanský (keltský) sviatok Samhain. Takže poďme tvoriť tekvice aj my. Ale čo potom zo zvyškom, ktorý sme vybrali? Vyhodiť? Určite nie. Ako inšpiráciu, pre Vás, sú tu 3 veľmi zaujímavé recepty z tekvice plus jeden bonus. Stačí už len vyskúšať. Tieto nápady som objavil na blogoch, ktoré pravidelne sledujem.

1.  Tekvicový sirup

Autor foto: CUTLERY FoodBlog

Tento sirup som ešte neskúšal a sám som zvedavý ako bude chutiť! Budeme potrebovať tekvicové pyré, celú škoricu, mletú škoricu, muškátový oriešok, vanilku, ......
3. Tekvicový koláč

Autor foto: Poľné kvety - Rajka

Tento blog som zase objavil nedávno. Poviem Vám, sú tu skvelé veci na vyskúšanie a pár som už pripravil, s vynikajúcim výsledkom. Naozaj pekný blog. Budeme potrebovať tekvicové pyré, trstinový cukor, šľahačku, zázvor, ....Bonus - "Baileys likér"
Autor foto: motýlia :) vareška


Tento blog doslova milujem, tu človek nájde jednoducho ako sa hovorí : "to pravé orechové" Vynikajúci blog s receptami tej pravej klasickej chuti ako som zvyknutý. Môžem skutočne len odporučiť! Napríklad túto Prekvapujúcu polievku s vydlabaným vnútrom z tekvice aj s jadierkami. Budeme potrebovať whisky, vodku, ..... Zvyšok na stránke autora receptu tu.


Translate