Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Food Revolution Day17. mája tu máme celosvetový deň dobrého jedla nadácií Jamieho Olivera a partnerov. Je to celosvetová udalosť. ktorá si kladie za cieľ zvýšiť povedomie ľudí o význame konzumácie ozajstného jedla pre ich zdravie. V tento deň budú vyslanci (ambassador) z rôznych kútov sveta organizovať najrôznejšie akcie spojené s domácim jedlo a potravinami.

Prvý "Deň revolúcie jedla" sa konal 19. mája 2012 v počte viac než 1000 akcií a večierkov v 664 mestách z 62 krajín sveta.

Celá táto akcia sa nesie v znamení hesla:


Kvalitné jedlo je dôležitejšie ako množstvo ktoré jete. Dobré jedlo ovplyvňuje aj vašu náladu a radosť zo života. Naučte sa s rozvahou pristupovať ku výžive, lebo ako sa hovorí všetko sa vám raz vráti!


Foto: +Jamie Oliver

Ako hovorí Jamie Oliver: I believe big change happens when lots of people get involved." Jamie Oliver on the Food Revolution and Food Revolution Day on May 17."Food Revolution Day" ale kľudne môžete osláviť aj u vás doma. Stačí keď si v tento deň (ale nie len tento) pripravíte nejaké skvelé domáce, poctivé  jedlo a vychutnáte si ho v kruhu rodiny alebo známych.
Žiadne ohriatie v mikrovlnke :-)

Bližšie info nájdete na týchto stránkach
ambasádor pre Slovenskú republiku
Bratislava - Food Revolution Day 2013 / Slovakia
začiatok 17. mája o 9:00 hod.
(Ambassador: Janica Lacova, Ivan Kraszko) info tu

Žiar nad hronom - Povstanie dmáceho jedla ‌
začiatok 18. mája o 15:00 hod. ‌
Klub´84 & Farmarske potraviny info tu

Pokiaľ chystáte aj vy nejakú akciu spojenú s "Food Revolution Day" tak mi napíšte, alebo sa o nej zmieňte v komentároch!

P.S. A hlavne zdieľajte nech sa to šíri do sveta!

Translate