Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Food Revolution Day17. mája tu máme celosvetový deň dobrého jedla nadácií Jamieho Olivera a partnerov. Je to celosvetová udalosť. ktorá si kladie za cieľ zvýšiť povedomie ľudí o význame konzumácie ozajstného jedla pre ich zdravie. V tento deň budú vyslanci (ambassador) z rôznych kútov sveta organizovať najrôznejšie akcie spojené s domácim jedlo a potravinami.

Prvý "Deň revolúcie jedla" sa konal 19. mája 2012 v počte viac než 1000 akcií a večierkov v 664 mestách z 62 krajín sveta.

Celá táto akcia sa nesie v znamení hesla:


Kvalitné jedlo je dôležitejšie ako množstvo ktoré jete. Dobré jedlo ovplyvňuje aj vašu náladu a radosť zo života. Naučte sa s rozvahou pristupovať ku výžive, lebo ako sa hovorí všetko sa vám raz vráti!


Foto: +Jamie Oliver

Ako hovorí Jamie Oliver: I believe big change happens when lots of people get involved." Jamie Oliver on the Food Revolution and Food Revolution Day on May 17."Food Revolution Day" ale kľudne môžete osláviť aj u vás doma. Stačí keď si v tento deň (ale nie len tento) pripravíte nejaké skvelé domáce, poctivé  jedlo a vychutnáte si ho v kruhu rodiny alebo známych.
Žiadne ohriatie v mikrovlnke :-)

Bližšie info nájdete na týchto stránkach
ambasádor pre Slovenskú republiku
Bratislava - Food Revolution Day 2013 / Slovakia
začiatok 17. mája o 9:00 hod.
(Ambassador: Janica Lacova, Ivan Kraszko) info tu

Žiar nad hronom - Povstanie dmáceho jedla ‌
začiatok 18. mája o 15:00 hod. ‌
Klub´84 & Farmarske potraviny info tu

Pokiaľ chystáte aj vy nejakú akciu spojenú s "Food Revolution Day" tak mi napíšte, alebo sa o nej zmieňte v komentároch!

P.S. A hlavne zdieľajte nech sa to šíri do sveta!