Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Pozor! Medvedí cesnak už kvitne.Bol som s deťmi v lese a čo to nevidím. Celý les je posiaty kvetmi medvedieho cesnaku. Ešte sa dajú nájsť rastlinky ktoré ešte nekvitli. Ale už treba hľadať. Kto hľadá ten nájde. Hovorí sa že Medvedí cesnak treba zbierať keď ešte nekvitne a to z toho dôvodu že vtedy majú listy ešte dostatočnú silu. Ono nič sa nestane keď pozbierate aj listy keď už je kvet, len ich nebudete mať také výrazné.

Každopádne treba sa ponáhľať, lebo ako vidíte už to hodne kvitne.


Ja napríklad robím z toho pesto. Klasický postup, skoro.
Za hrsť medvedieho cesnaku, bazalky a rukoly, soľ, kvalitnejší olivový olej, pečené lieskové oriešky, Pecorino Romano.
To je všetko.


A na takéto domáce cestoviny je to ideálne.  Ako si spraviť domáce cestoviny, video recept priamo od Jamieho Olivera nájdete tu.

Tak hor sa do lesa na posledný Medvedí cesnak, nech si môžete spraviť takéto cestoviny:-)