Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Medvedie labky


Hľadáte skvelý recept na "Medvedie labky" ? Tak už nehľadajte, práve ste ho našli! :-)
Ale naozaj, tieto chutia vynikajúco.

Čo budeme potrebovať:

250 g Hera maslová
300 g hladkej múky
150 g práškový cukor
40 g kakao
1 vajce
120 g vlašských orechov (nasekané)
práškový cukor na obalenie
1 skoro celá kávová lyžička zmesi drveného korenia /škorica, muškátový oriešok, klinček/, alebo ich tam dajte jednotlivo rozdrvené podľa chuti.


Suroviny dáme do misky a vypracujeme cesto. Pracujeme rukou, cesto bude jemnejšie a Hera sa nám bude pekne topiť a zapracovávať do cesta. Keď máme hotovo dáme do chladničky tak na 5 minút. Vyberieme a postupne vtláčame do formičiek, jemne pod okraj. Formičky netreba vymastiť. Vyklopíte bez problémov.

Pečieme 8 až 10 minút. V mojej trúbe to trvá presne 9 minút. To uvidíte. Keď sa Vám bude zdať že ešte chvíľu, tak nie, vyberte ich.

Ešte teplé vyklápajte rovno do taniera s práškovým cukrom a jemne obaľte. Hotovo, sú skvelé.
Ja medvedie labky neobaľujem vo vanilkovom cukre, zbytočne potláča skvelú chuť kakaa.

Prajem dobrú chuť!

Doplnenie:  (reakcia na komentár - TMK)

Maslo je maslo, to je jasné. Ale keď použijete v tomto recepte maslo tak získate extrémne "drolivé" pečivo. A to nemám rád :-)

A teraz k "HERA"
V dnešnej dobe sa pri výrobe "Hera "(margarínov) už používajú odlišné výrobné postupy ako kedysi (napr. interesterfikácia), pri ktorých zdraviu škodlivé trans-mastné kyseliny prakticky nevznikajú. Väčšina rastlinných tukov u nás sa už vyrába takýmto novým postupom.
Margaríny sa vyrábajú z rastlinných olejov, čiže pochádzajú z prírodných zdrojov. (TMK)v minulosti až 30% transmastných kyselín, to je pravda, dneska zmenou výroby margarínov sa pomer znížil na cca. 0,3 % a menej. Takže by som tú "HERU" v recepte až tak nezatracoval. Každopádne s vami jednoznačne súhlasím s tým že kde sa dá použiť maslo, tak ho treba jednoznačne použiť.


A nezabnite si pripraviť aj Vanilkové rožky!


recept tu.