Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Šošovicovo limetkovo medová nátierka.Prišiel mi, na ochutnávku, slovenský ochutený med "Vitamed". A to v troch príchutiach: brusnicový, limetkový a černicový. Potešil som sa. Tie ovocné šťavy v mede jemne ovplyvňujú jeho výslednú chuť a zároveň dodávajú nový rozmer. Sú skvelé a rozhodne stoja za vyskúšanie! Napríklad mňa, hneď po ochutnaní limetkového medu, napadla nátierka, ktorú som už niekoľko rokov nejedol. Ihneď som vedel, že tento ochutený med by ju skvelo doplnil.


A tak som ju svojej rodine pripravil k degustácii. Mala úspech. Predsa len nátierky zo šošovice a medu nerobíme bežne. Mojej staršej dcére veľmi chutil brusnicový med. Sľúbil som jej, že najbližšie vymyslím niečo s touto príchuťou. Takže nezabudnite sem nazrieť aj nabudúce, čo je nové. 
A teraz nech sa páči recept s limetkovým medom. 

Suroviny: 

100 g lúpanej polenej šošovice
3 a pol polievkové lyžice vlašských orechov
2 polievkové lyžice strúhaného kokosu
3 polievkové lyžice limetkového medu
1 polievková lyžica masla
plátky toustového chleba


Postup:

Šošovicu uvaríme ( cca. 8 minút ) a necháme vychladnúť v sitku. Dáme do pulzného mixéra a pridáme orechy, kokos, uvarenú šošovicu. Rozmixujeme. Doplníme limetkový med a dobre premiešame. Z toastového chlebu s pripravíme trojuholníky, ktoré opečieme na panvici s rozpusteným maslom. Pripravenú nátierku natrieme, v hrubšej vrstve, na chlebové trojuholníky. Môžeme ozdobiť lístkami čerstvej medovky. Najlepšia je nátierka podávaná na ešte teplé kúsky opečeného chleba.


#VitaMed