Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Ako si spraviť sušené paradajky
Ja ich mám veľmi rád, ba priam by som povedal, že ich milujem. 


Oni sú skvelé do šalátu, k mäsu, len tak na chleba so syrom. Ich využitie je mnohostranné. Napríklad ja som ich použil pri recepte naPríprava na paradajky je skutočne jednoduchá. Ono, ak zoženiete, je lepšie použiť viac mäsité a dužinaté odrody paradajky.


Občas si ich vylepšujem týmto spôsobom. Do olivového oleja pridám nasekaný kôpor, sušený cesnak, citrónovú šťavu, balsamico ocot, soľ a trošku slnečnicových semiačok. Dám do chladničky a o dva dni je to hotová paráda!

Nech sa páči video-recept.Pokiaľ použijete naše klasické paradajky, tak je dobré na poslednú hodinu sušenia nadstaviť teplotu v rúre na cca. 60 stupňov.

P.S. A nezabudnite, na YouTube už je možné prekladať hovorené slovo do titulkov v Slovenčine.

A nezabudnite si pozrieť aj "paradajkový recept":Alebo sa dá sušiť aj takto :-)