Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Kuchynské bylinky a ich využitie.

Dnes by som chcel spomenúť len tie základné bylinky, ktoré používame v kuchyni. Ich využitie a ich rôznorodé účinky. Samozrejme že je oveľa viac využitia v rôznych pokrmoch a to nehovorím o účinkoch. Chcel som len to základné nech si normálny človek niečo z informácií v článku aj zapamätá. Ak viete nejaké iné využitie, prípadne účinky ktoré som nespomenul, napíšte v komentároch. Poteším sa. 

Mäta -
ryby, mäso, omáčky aj krémy. 
účinky: na vylučovanie žlče, na nadúvanie, žalúdočných neurózach


Estragón -
omáčky, majonézy, plnky do mäsa 
účinky: podporuje trávenie a močenie.


Žerucha -
na chlieb s maslom, pomazánky, zemiakové šaláty, mäso na ražni, používa sa len surová. 
účinky: únava, podporuje látkovú výmenu, bohatá na železo, pomáha s akné, čistí krv


Majoránka -
paštéty, zabíjačkové špeciality, divina, do zmesí v bylinkových čajoch 
účinky: dezinfekčné, hojivé, odstraňuje kŕče, pomáha pri nadúvaní


Bazalka -
ryby, hydina, mäkké syry, huby a cestoviny. Najlepšie pridávať do hotových pokrmov. účinky: prečisťuje organizmus, odbúrava tuky, celkovo upokojuje.


Kôpor -
šaláty, polievky, zavárané uhorky, nakladaná zelenina, ryby a plody mora, omáčky účinky: podporuje chuť do jedla, pôsobí uspokojujúco.


Tymián -
mleté mäso, syrové jedlá, omáčky, zelenina 
účinky: zmierňuje zápaly, pomáha pri bronchitíde a dezinfikuje.


Šalvia -
ryby, omáčky a nátierky 
účinky: má protizápalové a protibakteriálne účinky, zmierňuje potenie, priaznivo pôsobí na činnosť žlčníku a pečene. 

Rozmarín - 
šaláty, zelenina, ryby, jahňacina, varí sa s jedlom, dávkovať opatrne lebo ma prenikavú vôňu
účinky: antibakteriálne, pomáha pri migréne (viac som písal o rozmaríne tu)

Pažítka - 
nátierky, šaláty, hríby, najlepšie používať len čerstvú, varením stráca chuť aj vitamíny účinky: veľa vitamínu C a karoténu, podporuje chuť do jedla a trávenie, znižuje krvný tlak.

Recept na tie tymiánové koláčiky nájdete tu. A nezabudnite nazrieť aj na Zmrazovanie byliniek!