Odporúčaný príspevok

Čokoládový koláč

Pri nedávnom sledovaní televízie a prepínaní programov som zachytil recept na čokoládový koláč. Už neviem či to bola TV Paprika, alebo nejaký iný TV kanál. Každopádne sa pani kuchárka tvárila blažene pri degustácií. Recept bol jednoduchý. A keďže moja dcéra, asi o tri dni na to, chcela upiecť niečo "sladké", hovorím si, že tento jednoduchý čokoládový koláč by bolo niečo pre ňu. Tak som si len sadol do kuchyne a začal diktovať. Samozrejme som musel spomínať ako to v tom recepte bolo, keďže to boli americké hmotnostného jednotky. A tak sme aj vážili, zapisovali, keby že náhodou ten koláč bude tak chutný ako bol prezentovaný. Musím povedať, bol úžasný! Určite ho budeme opakovane, počas roku, znovu piecť. Suroviny: 200 g čokolády na varenie 6 vajec 170 g kryštálového cukru 170 g hnedého cukru 190 g hladkej múky 125 g masla 100 ml smotana na šľahanie (33%) Postup: Klasickú, otváraciu, okrúhlu formu na pečenie si vymastíme maslom, aj steny. N

Pečená kačica

Blížil sa víkend a ja som rozmýšľal, čo pripravím nedeľnej návšteve na obed. V mrazničke som mal kačicu a zaberala mi tam dosť miesta. Tak a voľba bola jasná. Spravím pečenú kačicu. Ale tentokrát som ju robil starým klasickým spôsobom, dlhým pečením. Možno ho poznáte.


Suroviny: Kačica /ja som mal 2,8kg/, jablko, mlieko, eukalyptový med /môže byť aj klasický/, soľ, rasca.
Kačicu dobre umyjeme a rozporcovať. Chrbát som si odložil na vývar. Dobre nasolíme a pridáme rascu. Všetko naukladáme do hlinenej nádoby, kožou hore. 


Na vrch dáme na štyri časti rozkrojené jablko. 
Prikryjeme a dáme do predom vyhriatej rúry na 130 stupňov a pečieme 4,5hod. Neodkrývame, dôverujte.  Nijako nepodlievame. Proste si to nachystáte všetko deň predtým, v nedeľu ráno vstanete o 6,30hod., hodíte to do trúby a idete ďalej spať. Potom o 9,00hod. vstanete a idete zatiaľ spraviť zemiakovú knedľu, alebo knedľu kúpite v obchode. Ja som si ju samozrejme robil.  

Pri tej knedle pozor na múku, čím menej tým lepšie. Ináč ich budete mať ťažké. Späť ku kačici. Po 4,5hod. porcie vyberieme a dáme na pekáč, bez masti. 


Takto vyzerá po 4,5 hod. pečení pri 130 stupňoch. Potrieme ju mliekom /cca. poldeci/ do ktorého sme pridali med. Ja sa musím priznať nemal som doma klasický med iba tento eukalyptový, takže tak. Rúru si zahrejeme na 210 stupňov a odkryté pečieme 15minút. Koža sa Vám spraví "do chrumkava". A mäso je excelentne jemné. A k tomu samozrejme podávame udusenú červenú kapustu. Výsledok stojí za to.

A kedže som nemal čas na dezert, tak som spravil svoj rýchly koláč! 

Dobrú chuť praje Gabriel.


2.recept na "Pečenú kačicu" rýchlym spôsobom

  nájdete tu.